Nagyobb adattáblák esetén nagy segítségünkre van a Keresés… parancs (Ctrl+F) az Excelben. De nem minden esetben hozza a tőle várt eredményt, ezért nézzük erre most egy példát, hogy hogyan is működik.
A feladatban használt fájlt innen tudod letölteni.
A Keresés… parancsot vagy a Ctrl+F billentyűparanccsal vagy a következő menüpontban találod:
Kezdőlap -> Szerkesztés -> Keresés és Kijelölés

A keresés alapjairól itt olvashatsz bővebben!

Keresés Képletben
Ezt próbáljuk is ki egy Excel táblában. A letölthető Excel-ben menj az „Alap tábla” munkalapra, és keress Nagy Károly-ra a listában.

A Keresés gombra kattintva megjelenik a Keresés és Csere ablak, ahol a keresett szöveghez írjuk be, hogy Nagy Károly.
Amint rákattintasz a Következő gombra az Excel rögtön odaugrik, ahol a keresett szöveget találja a cellában. Látod is, hogy a B4-es cella lett így az aktív cella.

Próbáljuk meg ugyanezt az eljárást a Keresés munkalapon is és nézzük meg milyen eredményre jutunk!

Ebben az esetben egy hibaüzenetet kapunk vissza, ami azt mondja, hogy az Excel nem találja a keresett értéket, miközben mi jól látjuk, hogy Nagy Károly neve ott szerepel a B10-es cellában.
Mi lehet az oka annak, hogy ebben az esetben nem működik a keresés?
Nézzük meg a B oszlop tartalmát először!
A B8-as cellában, ugyanúgy, mint az egész B oszlopban a következő képlet található:

A Keresés munkalapon az ID alapján az Alap táblából FKERES segítségével hozzuk át a nevet és a fizetési adatokat.
A Keresés parancs tehát ezért nem ad ebben az esetben eredményt, mert a cellában képletek vannak és nem egyszerűen értékek, úgy, mint az alap tábla esetében.
Hívjuk elő ismét a Keresés parancsot és kattintsunk az Egyebek gombra!

Keresés Értékben
Ekkor láthatóvá válnak a Keresés és Csere parancs különböző beállítási lehetőségei. A hatókör alatt beállítható, hogy az adott Munkalapon szeretnénk-e keresni vagy a teljes Munkafüzetben. A sorrend alatt beállíthatjuk, hogy több találat esetén Soronként vagy Oszloponként futtassa a keresést. És ami számunkra most sorsdöntő az a Keresés helye. Itt beállítható, hogy Képletekben vagy Értékekben keressen. Az alapbeállítása az, hogy a Képletekben keres. Éppen ezért az előző esetben nem találta meg Nagy Károly-t, de ha például arra keresnénk, hogy FKERES, akkor arra adna találatot.

Például így az első cella amiben az fkeres szöveget megtalálta az a B8-as cella. A Következő gombra kattintgatva végig is lépteti a B és a C oszlopot. Ugyanígy a képlet bármely részére kereshetünk, akár a cellahivatkozásokra, dollár jelekre és így tovább.
És akkor nézzük meg, hogy ha átállítjuk a Keresés helyét Értékekre és rákeresünk ismét Nagy Károlyra, akkor működik-e!
Értékekre keresve már ebben az esetben is megtalálja Nagy Károlyt és a B10-es cella lett így az aktív cellánk.

Óvatosan tehát a kereséssel, nézd meg mindig, hogy mit tartalmaz a cella, annak megfelelően állítsd be a keresést!
Ha tetszett, kérlek, oszd meg másokkal is! :)
ISMERD MEG INGYEN AZ EXCEL KIMUTATÁS FUNKCIÓJÁT
Annyira fontos funkció az Excelben a kimutatások ismerete, hogy szeretném, ha Te is megismerhetnéd és használnád a munkád során, így most ajándékként megkapod tőlem! Hét rövid videóból Te magad is végigmehetsz a lépéseken, hogy jobban megértsd működését. Vágj bele most és használd bátran a munkádban! 🙂